1 / 0

Jagielska mistrzynią Polski na 5 km

W 6. Mistrzostwach Polski Kobiet w Biegu na 5 km rozegranych po raz drugi z rzędu w Kleszczowie triumfowała Ewa Jagielska, przed Aleksandrą Brzezińską i Angeliką Mach.

Przed rokiem Ewa Jagielska zajęła trzecie miejsce w Kleszczowie (zwyciężyła Katarzyna Kowalska). W niedzielę zawodniczka LKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka pobiegła o 23 sekundy szybciej i zwyciężyła w czasie 16:23. Wyprzedziła o siedem sekund Aleksandrę Brzezińską i o 16 - Angelikę Mach.
Pierwsza i druga zawodniczka z Kleszczowa w tej samej kolejności kończyły 26 sierpnia w Łodzi Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 km, ale wówczas przed nimi znalazła się Izabela Trzaskalska.

Dla Ewy Jagielskiej ostatnie trzy tygodnie były najbardziej owocne w karierze, trzeciego września została złotą medalistką MP w półmaratonie. Angelika Mach zdobyła w Kleszczowie czwarty medal MP w karierze, poprzednio - trzy brązowe na dystansie 10.000 m.