1 / 0

Łódź: Trzaskalska mistrzynią Polski na 10 km

W Łodzi w ramach 7. Bieg Fabrykanta rozegrano 6. Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na dystansie 10 km, złoty medal zdobyła Izabela Trzaskalska.

Od początku biegu ton rywalizacji nadawała Izabela Trzaskalska, ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski. Na półmetku jej przewaga na drugą zawodniczką, Aleksandrą Brzezińską, wynosiła 27 sekund. Trzaskalska zwyciężyła w czasie 34:41 wyprzedzając dobrze finiszującą Ewę Jagielską o 14 i Brzezińską – o 23 sekundy.

Izabela Trzaskalska na mecie biegu

Dla Izabeli Trzaskalskiej był to drugi złoty medal mistrzostw Polski w kategorii seniorek, przed rokiem triumfowała w MP w półmaratonie.