1 / 0

MP 10 km, Gdańsk: 5. tytuł Chabowskiego

Marcin Chabowski zdobył złoty medal mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 km rozegranym na ulicach Głównego Miasta w Gdańsku w ramach 24. festiwalu Bieg św. Dominika.

Marcin Chabowski już na trzecim kilometrze oderwał się od rywali walczących o medale 8. mistrzostw Polski, na mecie jego przewaga wyniosła ponad pół minuty. W piątym starcie w gdańskich mistrzostwach po raz piąty sięgnął po tytuł mistrzowski.

Skutecznym finiszem o srebrny medal popisał się Artur Kozłowski (dwukrotny mistrz Polski na 10 km), który kilometr przed metą dogonił parę Szymon Kulka – Tomasz Grycko.

24. Bieg św. Dominika wygrał Kenijczyk Wycliffe Biwott, dwukrotny zwycięzca Maratonu Solidarności, w czasie 29:03.