Menu
1 / 0
Aktualności /

ME Aarhus: już 20 złotych medali weteranów

ME Aarhus: już 20 złotych medali weteranów

Na pięć dni przed zakończeniem 20. Mistrzostw Europy Weteranów w Aarhus reprezentacja Polski ma już w swym dorobku 20 złotych, 9 srebrnych i 13 brązowych medali.

Na pięć dni przed zakończeniem 20. Mistrzostw Europy Weteranów w Aarhus reprezentacja Polski ma już w swym dorobku 20 złotych, 9 srebrnych i 13 brązowych medali.

Na czele klasyfikacji medalowej znajdują się Niemcy (78 złotych medali), przed Wielką Brytanią (50 złotych) i Finlandią (26 złotych). Podobnie jak Polska po 20 tytułów mistrzowskich zdobyli Włosi i Francuzi..

Dwudziesty złoty medal dla naszej drużyny był dziełem Anety Kaczmarek (z d. Lemiesz) na dystansie 400 m. W pierwszej rundzie Polka uzyskała najlepszy czas, ale zaledwie o 0.04 wolniejsza była Sanna Erkinheimo. W finale p. Aneta czasem 55.14 poprawiła rekord Polski w kategorii W35, Finka przegrała o ponad pół sekundy. Warto dodać, że pracująca od kilku lat w PZLA Aneta Kaczmarek zakończyła karierę zawodniczki (400 m – 800 m) w 2009 r., a następnie do ub. roku startowała amatorsko w półmaratonach. Natomiast Erkinheimo jeszcze w 2016 r. była wicemistrzynią Finlandii seniorek.

Największym dorobkiem medalowym w naszej ekipie może dotychczas pochwalić się Patrycja Włodarczyk (kategoria W35), czterokrotna medalistka (dwa złote i dwa brązowe). Po dwa złote medale zdobyli również Ewa Brych-Pająk (W40) i Marek Dzięgielewski (M55). Na podium stawali również inni bardzo dobrze znani niegdyś zawodnicy m.in.: Genowefa Patla, Joanna NIełacna-Balcerzak, Magdalena Szczepańska i Tomasz Damszel.

Mistrzostwa są rozgrywane na dwóch stadionach, uczestnicy są zadowoleni z duńskiej organizacji, niestety pogoda jest bardzo niesprzyjająca (częste ulewne deszcze). Zawody trwają nawet przez 12 godzin dziennie, podczas następnych mistrzostw Europy w Wenecji zostaną przeprowadzone na trzech stadionach – poinformował Janusz Krynicki sędziujący w Aarhus.

Fatalnie, już pierwszego dnia imprezy, zakończyły się mistrzostwa dla Michała Bernardelliego, kierownika polskiej reprezentacji. Na 250 m przed metą (dystans 10.000 m), biegnąc niezagrożony na medalowej pozycji, doznał kontuzji ścięgna Achillesa. Przewodniczący Komisji Biegów Ulicznych i Przełajowych PZLA już jest po operacji, ale rekonwalescencja potrwa przez dwa miesiące.

Strona ME:   AARHUS 

Medale Polaków (uaktualniane przez Mirka Łuniewskiego) na stronie:    PZWLA

jr

Powrót do listy

Więcej