Menu
1 / 0
Aktualności /

DL w Paryżu: 4. Polaków na Charléty Stadium

DL w Paryżu: 4. Polaków na Charléty Stadium

Czwórka biało-czerwonych lekkoatletów wystartuje w sobotę na podparyskim Stade de Franca, podczas kolejnego mityngu tegorocznej odsłony Diamentowej Ligi IAAF.

Czwórka biało-czerwonych lekkoatletów wystartuje w sobotę na paryskim Charléty Stadium, podczas kolejnego mityngu tegorocznej odsłony Diamentowej Ligi IAAF.

 

Po niezwykle udanym dla siebie konkursie w Ostrawie, wygranym z wynikiem 2.32, optymistycznie na swój start w stolicy Francji patrzy Sylwester Bednarek. Patrząc na listy światowe oraz wykaz zgłoszonych do paryskiego mityngu najgroźniejszym rywalem podopiecznego Michała Lićwinko będzie oczywiście Katarczyk Mutaz Isa Barszim, który w tym roku skoczył już 2.38.

W skoku o tyczce pokonujący ostatnio regularnie wysokości w graniach 5.70-5.80 Paweł Wojciechowski zmierzy się nie tylko z faworytem gospodarzy Renaud Lavilleniem, ale przede wszystkim lider światowych tabel Sam Kendricks, który na niedawnych mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w Sacramento pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6.00.

Na 1500 metrów pobiegnie Angelika Cichocka. Polka ma za sobą w tym sezonie m.in. bardzo udany start na tym dystansie podczas Golden Gali w Rzymie – w stolicy Włoch czasem 4:01.84 poprawiła rekord życiowy. Rywalkami zawodniczka SKLA Sopot będą biegające poniżej 4 minut m.in. Sifan Hasan i Faith Kipyegon. 

Paulina Guba przed 10 dniami w Kopenhadze uzyskała minimum na mistrzostwa świata pchając 18.24. Czy otwocczanka pójdzie za ciosem i w silnie obsadzonym konkursie (na starcie m.in. Węgierka Anita Marton, Chinka Gong Lijiao) poprawi absolutny rekord życiowy (w hali pchała 18.63)?

Transmisja z Paryża w sobotę od 20:00 w Polsacie Sport Extra.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej