1 / 0

3:34.60 Marcina Lewandowskiego w Oslo

Świetnie spisał się w czwartkowym mityngu Diamentowej Ligi w Oslo Marcin Lewandowski – zawodnik bydgoskiego Zawiszy ustanowił czasem 3:34.60 rekord życiowy w biegu na 1500 metrów i wypełnił minimum na mistrzostwa świata w Londynie.

Halowy mistrz Europy z Belgradu poprawił podczas mityngu Bislett Games życiówkę stadionową o ponad 3 sekundy (w hali ustanawiał rekord Polski wynikiem 3:37.37). Zawodnik Zawiszy zajął w Oslo trzecie miejsce – przegrał jedynie z Kenijczykiem Elijahem Motonei Manango (3:34.30) oraz sensacyjnym zwycięzcą Brytyjczykiem Jakiem Wightmanem (3:34.17). Po dzisiejszym biegu Lewandowski przesunął się na drugie miejsce w tabelach historycznych – szybciej z Polaków 1500 metrów pokonał jedynie Artur Ostrowski, który w 2011 roku w Zagrzebiu czasem 3:34.45 ustanowił rekord kraju.

Piąty w biegu na 400 metrów był Rafał Omelko – wrocławianin jedno okrążenie stadionu w Oslo pokonał w 45.83. Zwyciężył Botswańczyk, wicemistrz świata U20 z Bydgoszczy, Baboloki Thebe – zawodnik z Afryki jako jedyny złamał barierę 45 sekundy uzyskując na mecie czas 44.95.

Borykający się z bólem pleców Piotr Małachowski dopiero w szóstej próbie uzyskał swoją najlepszą odległość dnia 63.70. Wynik ten pozwolił Polakowi na zajęcie siódmego miejsca w bardzo silnej stawce. Triumfował Szwed Daniel Ståhl, który w szóstej próbie rzucił dysk na 68.06.

Sylwester Bednarek po zaliczeniu w trzeciej próbie wysokości 2.20 miał trzy nieudane skoki na 2.25 i został sklasyfikowany na 10. miejscu. Katarczyk Mutaz Isa Barszim zwyciężył pokonując w drugiej próbie 2.38.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi już w niedzielę na słynnym olimpijskim stadionie w Sztokholmie.