1 / 0

30. (deszczowa) Tyczka na Molo

30. edycja zawodów „Tyczka na Molo” przejdzie do historii bodaj jako najbardziej deszczowa, po raz drugi zwycięzcą imprezy został Paweł Wojciechowski.

Ostatecznie na starcie konkursu mężczyzn stanęło siedmiu tyczkarzy, czterech z nich nie poradziło sobie z deszczem i zimnem (12 st. C), nie zaliczając pierwszej wysokości (5.11). Paweł Wojciechowski w trzeciej próbie pokonał 5.31, ale w pierwszej – 5.41, zapewniając sobie tym skokiem zwycięstwo. Również 5.41 (za drugim razem) zaliczył Mareks Ārents (12-krotny mistrz Łotwy), po raz trzeci z rzędu zajął drugie miejsce w „Tyczce na Molo”. Trzeci był Niemiec Hendrik Gruber 5.31.

Konkurs kobiet wygrała Kamila Przybyła, jedyna seniorka z sześciu startujących, po pokonaniu wysokości 4.11. Dobre wrażenie pozostawiły dwie kolejne w klasyfikacji, 18-letnia Julia Ryczak (obie Zawisza Bydgoszcz) 3.91 i niespełna 16-letnia gdynianka Karolina Wejman (mierząca 177 cm podopieczna Bogusławy Klimaszewskiej od ub. r. poprawiła się już o pół metra) 3.71.