1 / 0

Joanna Linkiewicz najlepsza w Marsylii

Podczas mityngu w Marsylii w biegu na 400 metrów przez płotki Joanna Linkiewicz zwyciężyła, a czwarte miejsce zajęła Emilia Ankiewicz.

Polki debiutowały w tym sezonie na dystansie płotkarskim. Wicemistrzyni Europy z Amsterdamu triumfowała w czasie 56.46, Ankiewicz finiszowała z czasem 57.35. Przypomnijmy, że wskaźnik na mistrzostwa świata IAAF Zarząd PZLA ustalił na poziomie 56.00.

Czwarte miejsce zajęli w skokach Anna Jagaciak-Michalska oraz Tomasz Jaszczuk. Polka w trójskoku zyskała wynik 13.72, a w skoku w dal zawodnik WLKS Iganie Nowe pofrunął na odległość 7.89. Szóste miejsce w skoku w dal zajął Adrian Strzałkowski (7.70).

W biegu na 1500 metrów szósta była Danuta Urbanik (4:11.54).