1 / 0

Zagraniczne starty Polaków

W Londynie Iwona Bernardelli (obok w miniaturce) czasem 32:55.06 ustanowiła rekord życiowy na dystansie 10.000 m.

W Londynie Iwona Bernardelli (obok w miniaturce) czasem 32:55.06 ustanowiła rekord życiowy na dystansie 10.000 m.

Na stadionie Parliament Hill Fields w Londynie rozegrano zawody „Night of the 10,000m PBs” będące jednocześnie mistrzostwami Wielkiej Brytanii na dystansie 10.000 m. Bieg kobiet wygrała Beth Potter 32:04.63, 43-letnia Jo Pavey, mistrzyni Europy ’14, była czwarta (32:42.93).
Iwona Bernardelli zajęła ósme miejsce w silniejszej serii poprawiając o ponad sekundę rekord życiowy sprzed pięciu lat. Zawodniczka Vectry Włocławek awansowała na siódme miejsce w tabelach historycznych wyprzedzając Lidię Chojecką zaledwie o cztery setne sekundy.

Paweł Wojciechowski już w pierwszym starcie w sezonie letnim uporał się z minimum na Mistrzostwa Świata w Londynie wygrywając wynikiem 5.70 konkurs skoku o tyczce w niemieckim Tübingen. Drugie miejsce zajął mistrz Portugalii Diogo Ferreira 5.30.

Podczas mityngu w Loughborough trenująca w Wielkiej Brytanii Karolina Kołeczek wygrała bieg na 100 m przez płotki osiągając rezultat 13.10 (wiatr +2.2 m/s), wyprzedziła Alicię Barrett (szóstą w mistrzostwach świata U18 oraz U20 w Bydgoszczy) 13.18.

Z trójki polskich chodziarzy startujących w niedzielę w Tuluzie, w klubowych mistrzostwach Francji, najlepiej spisał się 22-letni Kamil Komarowski, który zwyciężył w wyścigu na 5000 m w czasie 22:06.47.

W Tucson w stanie Arizona Diana Gajda, mieszkająca na stałe w Stanach Zjednoczonych, zajęła drugie miejsce w biegu na 400 m z wynikiem 54.47, zwyciężyła Włoszka Gia Trevisan 54.11. Diana z rezultatem 53.89 jest liderką tegorocznych tabel U23.