1 / 0

Rafał Augustyn mistrzem Polski na 50 km

Rafał Augustyn (trener Krzysztof Augustyn) zdobył dziś w Dudincach piąty w karierze złoty medal mistrzostw Polski w chodzie na dystansie 50 kilometrów. Zawodnik Stali Mielec uzyskał czas 3:44:42, drugi najlepszy rezultat w sezonie 2017 na świecie.

Augustyn od startu utrzymywał się w ścisłej czołówce, a w drugiej części dystansu ustępował na trasie tylko Norwegowi Håvardowi Haukenesowi. To właśnie zawodnik ze Skandynawii triumfował w kolejnej edycji mityngu Dudinská Patdesiatka i uzyskując wynik 3:43:40 został liderem światowych tabel. Rafał Augustyn przyszedł na metę minutę po zwycięzcy i czwarty raz z rzędu został mistrzem Polski na 50 kilometrów.

Wicemistrzem kraju został Adrian Błocki (3:48:39), a brązowy medal zdobył na Słowacji Rafał Fedaczyński (3:48:56). Cała trójka medalistów mistrzostw Polski wypełniła dziś wynoszące 3:51:00 minimum PZLA na mistrzostwa świata w Londynie (4-13 sierpnia).

Medaliści mistrzostw Polski na podium w Dudincach (foto: Krzysztof Kisiel)

Czwarte miejsce w mistrzostwach Polski zajął Damian Błocki (MKL Szczecin) – 3:53:01.

Pełne wyniki: Dudince