Menu
1 / 0
Aktualności /

26. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów

26. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów

Z udziałem 332 lekkoatletek i lekkoatletów rozegrano w Toruniu 26. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów, osobno o medale rywalizowali goście – 42 uczestników z siedmiu państw.

Z udziałem 332 lekkoatletek i lekkoatletów rozegrano w Toruniu 26. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów, osobno o medale rywalizowali goście – 42 uczestników z siedmiu państw.
Na starcie stanęło wielu znakomitych przed laty lekkoatletów, m.in. Joanna Niełacna-Balcerzak, Ewa Brych-Pająk, Ludwika Chewińska, Urszula Kielan (obie powyżej w miniaturce), Aneta Lemiesz-Kaczmarek, Genowefa Patla, Krystyna Pieczulis, Magdalena Szczepańska i Renata Szykulska oraz Lech Kowalski, Ryszard Szparak i Dariusz Zielke.

Największe sukcesy z zawodników zagranicznych odnosiły Białorusinki Wolha Kraucowa (zwyciężczyni w pucharze Europy ’07 na 5000 m) oraz uczestniczki mistrzostw świata w maratonie, Alena Cuchło i Halina Karnacewicz. Można spodziewać się, że w 2018 r. – na rok przed Halowymi Mistrzostwami Świata Weteranów w Toruniu – do udziału w 27. HMPW zgłosi się znacznie więcej zawodników spoza Polski.

Najstarszym lekkoatletą mistrzostw był 91-letni kulomiot Władysław Mielcarek (Bydgoszcz), a najmłodszą zawodniczką – Elżbieta Kowalewska (Zgorzelec), która weteranką (ukończyła 35 lat) została w dniu zawodów.

Puchary dla najlepszej zawodniczki i zawodnika mistrzostw ufundowane przez Witolda Bańkę, ministra Sportu i Turystyki RP, otrzymali Ewa Bartosik (K60, 60 m, 9.39) i Jan Kargol (M80, rzut ciężarkiem, 16.87).
Puchary dla najlepszej zawodniczki i zawodnika w konkurencjach rzutowych ufundowane przez Henryka Olszewskiego, prezesa PZLA, wręczono Helenie Romanowskiej (K75, pchnięcie kulą, 7.12 m) i Jerzemu Jabłońskiemu (M70, rzut ciężarkiem, 18.40).

Warto dodać, że trwające osiem godzin zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym. Rodziny zawodników i kibice mieli możliwość oglądania rywalizacji w bezpośredniej transmisji internetowej, w której nie zabrakło fachowego komentarza i wywiadów z czołowymi zawodnikami mistrzostw.

Zacięta i pełna poświęcenia rywalizacja w sztafecie

Jak podliczył Mirosław Łuniewski, statystyk PZWLA, podczas mistrzostw w Toruniu poprawione zostały 72 rekordy – 30 halowych rekordów Polski, 1 rekord Polski i 41 rekordów halowych mistrzostw Polski.

Pełne wyniki:   TORUŃ

Fot. Janusz Nath
jr

Powrót do listy

Więcej