1 / 0

Ennaoui i Rutkowska w reprezentacji Europy

Sofia Ennaoui, nowo kreowana mistrzyni Europy do lat 23 w biegach przełajowych, oraz Katarzyna Rutkowska zostały nominowane przez European Atheltics do reprezentacji Europy na przełajowy mecz USA-Europa-Wielka Brytania, który odbędzie się 7 stycznia w Edynburgu.

Zespół Europy na zawody został wyłoniony na podstawie wyników z niedzielnych mistrzostw Europy w biegach przełajowych, które odbyły się we włoskim kurorcie Chia, na Sardynii. Ennaoui oraz Rutkowska, która w przełajowym czempionacie kontynentu zajęła znakomite piąte miejsce, mają wg. EA reprezentować Europę w kategorii U23 razem z dwiema Niemkami – Anną Gehring (srebro w Chia) oraz Cateriną Granz. Należy jednak zaznaczyć, że Sofia Ennaoui skupia się już na przygotowaniach do sezonu halowego i w Edynburgu nie wystartuje.

Mecz przełajowy w Edynburgu, podczas mityngu w crossie Great Edinburgh XCountry, jest częścią imprezy rozgrywanej od 1988 roku. Zawody należą do cyklu European Athletics Cross Country Permit Races.

Największą gwiazdą przełajów w Edynburgu będzie z pewnością czterokrotny złoty medalista olimpijski w biegach na 5 000 i 10 000 metrów (Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016) Brytyjczyk Mo Farah.

Pełny skład reprezentacji Europy dostępny jest na stronie European Athletics.