1 / 0

Perth: złoto Kaczmarek i trzecie Bernardelliego

Na trzy dni przed końcem zmagań weteranów podczas mistrzostw świata w Perth Polacy zdobyli już 30 medali, 8 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych.

Aneta Kaczmarek (poniżej na zdjęciu) pracująca od kilku lat w PZLA (ostatnio jako koordynator PZLA ds. Szkolenia Dzieci i Młodzieży) nie miała problemów ze zdobyciem złotego medalu w biegu na 800 m (kategoria W35) osiągając rezultat 2:10.13. Pani Aneta, z domu Lemiesz, zakończyła karierę na bieżni w 2007 r., od 2009 r. ukończyła prawie 20 półmaratonów. W br. powróciła na swój koronny dystans, najpierw sięgnęła po srebro w ME Weteranów w Ankonie, a obecnie w Perth powiększyła złoty dorobek reprezentacji.

Michał Bernardelli (M35) zadebiutował wśród weteranów podczas Halowych ME w Toruniu w 2015 r. zdobywając trzy srebrne medale (800m/1500m/3000m). W Perth kolizja terminów zmusiła go do wydłużenia dystansów, we wtorek zadebiutował na bieżni na dystansie 10.000 m wygrywając w czasie 31:53.43 (poprzednio zwyciężył w biegu przełajowym na 8 km i w biegu na 5000 m). Dr Michał Bernardelli pracuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, jako adiunkt w Zakładzie Metod Probabilistycznych Instytutu Ekonometrii oraz kierownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu.

Złote medale zdobyli również dyskobole, Małgorzata Krzyżan (W45) z rekordem Polski 43.52 i Leszek Bobrzyk (M65) wynikiem 45.82.