1 / 0

Nadolska w maratonie w Sydney

Karolina Nadolska stanęła na starcie niedzielnego biegu Blackmores Sydney Marathon, należącego do kategorii IAAF Gold Label Road Races, kontuzja nie pozwoliła zawodniczce MKL Toruń ukończyć dystansu.

Polka po 5 km zajmowała drugą pozycję za późniejszą zwyciężczynią Etiopką Makdą Haji, jednak po 10 km Nadolska wycofała się. Haji wygrała w czasie 2:32:22 przed swą rodaczką Merimą Hasen 2:39:02.
W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Japończyk Tomohiro Tanigawa 2:12:13.

Maraton w Sydney rozegrano po raz 21., w 1996 r. zwyciężył w nim Jan Huruk w czasie 2:14:33, rok wcześniej Anna Rybicka zajęła drugie miejsce z wynikiem 2:43:01.

Strona maratonu:                    SYDNEY