1 / 0

4 zwycięstwa Polaków w Schifflange

Start Angeliki Cichockiej i Marcina Lewandowskiego, podopiecznych Tomasza Lewandowskiego, był głównym wydarzeniem niedzielnego mityngu w luksemburskim Schifflange.

Angelika Cichocka wygrała bieg na 800 m w czasie 2:04.53 wyprzedzając rekordzistkę Cypru Natalię Evangelidou 2:06.18.

Na tym samym dystansie u mężczyzn bieg prowadził zawodnik gospodarzy Charles Grethen (półfinalista amsterdamskich Mistrzostw Europy), a Marcin Lewandowski, jak napisał luksemburski dziennik Le Quotidien, „czekał aż do ostatnich 200 m pokazując, kto jest prawdziwym szefem”. Czas zawodnika Zawiszy - 1:48.37, drugiego na mecie Grethena – 1:49.48.

Joanna Wiśniewska wygrała konkurs rzutu dyskiem osiągając 57.21, drugie miejsce z wynikiem 54.27 zajęła Niemka Julia Bremser, wicemistrzyni świata kategorii U18 z... Bydgoszczy (przed 17 laty).

Rafał Kownatke zwyciężył w pchnięciu kulą uzyskując odległość 18.86.

Joensuu Games (Finlandia), 30 lipca

800 m – 1. Paulina Mikiewicz-Łapińska 2:02.71 (najlepszy wynik w br.), 2. Sasha Gollish (CAN) 2:03.33