1 / 0

Zwycięstwo Trybańskiej i minimum Majewskiego w Ostrawie

Podczas mityngu Grand Prix IAAF w Ostrawie Małgorzata Trybańska zwyciężyła w silnej konkurencji w skoku w dal uzyskując 6.68 (+0.5 m/s), o 3cm bliżej od rekordu życiowego. Kulomiot Tomasz Majewski wynikiem 20.43 osiągnął minimum na MŚ w Osace.

Kulomiot Tomasz Majewski wynikiem 20.43 osiągnął minimum na MŚ w Osace, dalej pchnęli trzej Amerykanie (Reese Hoffa 21.77, Christian Cantwell 21.68 i Dan Taylor 20.52).

Drugie miejsce w skoku w dal zajęła Oksana Udmurtowa (brąz na ME ’06) – 6.52, a dopiero siódme – Tianna Madison USA, aktualna mistrzyni świata – 6.35.

Paweł Czapiewski zajął 5 miejsce w biegu na 800m osiągając czas 1:45.91. W ostatnich 5 sezonach tylko raz pobiegł szybciej (1:45.39, Helsinki ’05). Na 7 pozycji kończył bieg Marcin Lewandowski (1:46.97), dla którego był to pierwszy start po obozie w St. Moritz. Triumfował Bilal Mansour Ali (Kenijczyk w barwach Bahrajnu) – 1:44.74 przed Rosjaninem Jurijem Borzakowskim – 1:45.12.

W biegu na 3000m prz Marcin Chabowski, rekordzista Polski juniorów, uzyskał czas 8:32.55 (10 miejsce), będący jego drugim wynikiem w karierze (RŻ 8:30.40, Bydgoszcz ’05). Cztery pierwsze miejsca zajęli Kenijczycy z Paulem Kipsiele Koechem na czele – 8:10.01.

Michał Bieniek zajął 9 miejsce w skoku wzwyż pokonując 2.20. Niespodziewanym triumfatorem został Kyriacos Ioannou – 2.30 (Stefan Holm zaliczył 2.27).

W rzucie dyskiem Wioletta Potępa osiągnęła odległość 57.08 (9 pozycja), wygrała Niemka Franka Dietzsch – 64.61.

Anna Rogowska rozpoczęła konkurs skoku o tyczce od wysokości 4.40, której nie zdołała zaliczyć. Wygrała Jelena Isinbajewa (RUS) przed Czeszką Kateriną Badurową, obie pokonały 4.66 (rekord Czech).

Dzień wcześniej w Ostrawie startowali młociarze: Szymon Ziółkowski uplasował się na 7 pozycji (75.91), a Kamila Skolimowska – na czwartej (70.69). Wygrali Iwan Tichon (BLR) 80.19 oraz Tatiana Łysenko (RUS) 77.71.

Etiopczyk Haile Gebrselassie ustanowił swój 23. i 24. rekord świata (7 z nich nie zostało zatwierdzonych jako oficjalne) uzyskując w biegu godzinnym 21.285 km i po drodze na 20000m - 56:25.98.