1 / 0

Zwycięstwo Bednarka w Hengelo

Podczas zawodów Fanny Blankers-Koen Games w Hengelo (cykl World Challenge IAAF) w konkursie skoku wzwyż po dogrywce zwyciężył Sylwester Bednarek.

W rozgrywanym w trudnych warunkach atmosferycznych skoku wzwyż Sylwester Bednarek i Jamaal Wilson z Bahamów zaliczyli po 2.20, cztery kolejki na 2.23 (ostatnia w dogrywce) nie przyniosły ważnej próby. Po obniżeniu poprzeczki na 2.21 łodzianin przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Zaledwie 24 godziny po ustanowieniu rekordu życiowego (51.96) w Warszawie Justyna Święty ponownie stanęła na starcie biegu na 400 m zajmując drugie miejsce w czasie 52.31, wygrała Brytyjka Anyika Onuora 52.20. Małgorzata Hołub była szósta z wynikiem 52.92.

Dobrze wypadł pierwszy start na bieżni w br. Angeliki Cichockiej, w biegu na 1500 m zajęła trzecią lokatę z rezultatem 4:08.34 (wskaźnik PZLA na ME w Amsterdamie), za Etiopką Besu Sado 4:05.30 i Holenderką Maureen Koster 4:05.48.

Sztafeta 4x100 m pań w składzie Marika Popowicz-Drapala, Anna Kiełbasińska, Marta Jeschke i Katarzyna Sokólska z czasem 44.03 ukończyła bieg za Chinkami (43.36). Startujące w bardzo silnych składach Holenderki i Brytyjki nie dotarły do mety,