1 / 0

Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej – I dzień

W pierwszym dniu Mistrzostw rozdano medale w 8 konkurencjach. Najszybszą juniorką została Agnieszka Ceglarek, ubiegłoroczna wicemistrzyni, która stoczyła zaciętą walkę z młodszą o rok Weroniką Wedler, wygrywając zaledwie o 2 setne sekundy ...

W pierwszym dniu Mistrzostw rozdano medale w 8 konkurencjach.

Najszybszą juniorką została Agnieszka Ceglarek, ubiegłoroczna wicemistrzyni, która stoczyła zaciętą walkę z młodszą o rok Weroniką Wedler, wygrywając zaledwie o 2 setne sekundy (obie ustanowiły rekordy życiowe). Obrończyni tytułu, Marika Popowicz, tym razem zdobyła brąz. Aż 7 zawodniczek zeszło poniżej 12 sekund (przed rokiem – tylko dwie).

Najszybszym juniorem, mimo słabej reakcji startowej, został Artur Zaczek, mistrz OOM ’06, wyprzedzając o 8 setnych ubiegłorocznego finalistę, Macieja Samborskiego.

Bardzo ciekawy przebieg miał konkurs pchnięcia kulą. Zacięta walka toczyła się o brąz: Łukasz Haratyk (mistrz sprzed roku) w ostatniej próbie o 1 cm wyprzedził Mariusza Gałązkę, o 2 cm – Mateusza Suchockiego i o 5 cm – Michała Bosko. Łukaszowi Kutkowi wystarczył jedno pchnięcie do zwycięstwa (18.79 RŻ).

W skoku wzwyż nie wystartowała faworytka, Urszula Domel – ubiegłoroczna triumfatorka, legitumująca się wynikiem 1.85. Po brąz sięgnęła wieloboistka, Małgorzata Reszka. Wygrała Katarzyna Głowacka pokonując Martyną Nowak mniejszą liczbą prób na ostatniej pkonanej wysokości (1.74).

Damian Szade obronił tytuł w skoku w dal, rezygnując z 4 ostatnich prób w konkursie. Karol Hoffmann zdobył srebro i zapewne liczy na drugi medal w trójskoku.

Karolina Waszak, mistrzyni OOM ’06, zdobyła tytuł na 3000m wyprzedzając olsztynianki - Angelikę Przygódzką, również drugą przed rokiem oraz Kamilę Zglejc.

Wśród juniorów na tym dystansie też wygrał mistrz OOM ’06, Kamil Zieliński, po ciekawej walce z broniącym tytułu, Łukaszem Kujawskim.