1 / 0

Rutkowska i Nowicki mistrzami Polski U23

Katarzyna Rutkowska i Sebastian Nowicki zdobyli złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski na dystansie 10 000 m rozegranych w sobotę w Postomino.

Katarzyna Rutkowska (KS Podlasie Białystok) objęła prowadzenie na trzecim kilometrze i powiększając przewagę zwyciężyła w czasie 35:18.97, drugie miejsce zajęła Sylwia Ślęzak (CKS Budowlani Częstochowa) 35:53.10 a trzecie - Monika Czapiewska (UKS Olimpijczyk Skorzewo) 36:11.09. Dla Katarzyny Rutkowskiej jest to już czwarty złoty medal mistrzostw Polski U23, w 2014 r. wygrała 5000 m i 10.000 m a przed rokiem – 5000 m. Pierwsza piątka na mecie ustanowiła rekordy życiowe.

Dla Sebastiana Nowickiego (SL Olimpia Poznań) zwycięstwo w Postomino jest pierwszym w młodzieżowych mistrzostwach Polski, w 2015 r. był wicemistrzem Polski U23 na dystansie 5000 m. W sobotę osiągnął rezultat 30:26.67, niespełna 20-letni Patryk Sowiński (MKS Sambor Tczew) był wolniejszy o sekundę (30:27.72), po brąz sięgnął Aleksander Kuśmierz (MKS Agros Chełm) 30:39.64.