Menu
1 / 0
Aktualności /

Bydgoszcz, Toruń, Suwałki i Gliwice ugoszczą MP 2016

Bydgoszcz, Toruń, Suwałki i Gliwice ugoszczą MP 2016

no m.in. o aspektach związanych z promocją i popularyzacją imprez.  ...

Bydgoszcz będzie gospodarzem 92. Mistrzostw Polski Seniorów, które odbędą się w dniach 24 – 26 czerwca 2016. Organizatorem zawodów będzie Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, który przygotuje także rozgrywane na początku marca przyszłego roku w Toruniu jubileuszowe 60. Halowe Mistrzostwa Polski. Dziś w siedzibie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki organizatorom głównych imprez sezonu 2016 wręczono stosowne nominacje oraz dyskutowano m.in. o aspektach związanych z promocją i popularyzacją imprez.

 

Bydgoszcz, nazywana często stolicą polskiej lekkoatletyki, najważniejsze zawody z kalendarza PZLA ugości już czternasty raz w historii. Kujawy i Pomorze w roku 2016 będą gospodarzem dwóch imprez o randze mistrzostw Polski.

- Cieszę się, że Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki będzie gościł najlepszych polskich lekkoatletów w przededniu trzech najważniejszych imprez sezonu 2016: halowych mistrzostw świata w Portland, mistrzostw Europy w Amsterdamie oraz przede wszystkim igrzysk olimpijski w Rio de Janeiro. – mówił dziś Krzysztof Wolsztyński, który dodał także, że Bydgoszcz to nie tylko imprezy stadionowe ale również popularyzujące lekkoatletykę wśród społeczeństwa biegi masowe jak Półmaraton Bydgoski.

 

Jubileuszowe 70. Mistrzostwa Polski Juniorów w pierwszy weekend lipca przyszłego roku odbędą się na zmodernizowanym stadionie w Suwałkach. Miejscowy obiekt zyskał nową bieżnię, zbudowano krytą trybunę oraz przygotowano tereny rozgrzewkowe. Zawody będą ostatnim sprawdzianem formy dla juniorów przed mistrzostwami świata w tej kategorii wiekowej, które odbędą się w Kazaniu.

- Jestem zaszczycony, że Suwałki, pierwszy raz w swojej historii, będą gościć najlepszych polskich juniorówZrobimy wszystko aby to były najlepsze mistrzostwa, z których i miasto i PZLA będą zadowoleni. – powiedział odbierając dokument potwierdzający przyznanie miastu prawa do goszczenia czempionatu prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.


Prezydent Suwałk w towarzystwie prezesa oraz sekretarza generalnego PZLA (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Miesiąc po mistrzostwach juniorów odbędą się 33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Zawodników do lat 23 ugości nowo wybudowany stadion w Gliwicach.

- Nasze miasto zaprosi na nowoczesny stadion i jestem przekonana, że będzie on areną znakomitych pojedynków sportowych. – zapewniła Stella Zaborowska-Nawrath z Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Wielobojowe mistrzostwa Polski odbędą się w pierwszy weekend czerwca na stadionie stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego. Na dwudniowy czempionat w biegach przełajowych w połowie marca zaprosi Żagań. Szczegółową lista lokalizacji mistrzostw Polski prezentujemy w załączniku.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej