1 / 0

17. Mityng w Międzyzdrojach

Już po raz 17. na międzyzdrojskiej Promenadzie Gwiazd odbył się memoriałowy Mityng Lekkoatletyczny, który upamiętnia Władysława Komara oraz Tadeusza Ślusarskiego – wielkie postaci polskiej lekkoatletyki, Mistrzów Olimpijskich.

Memoriał odbył się w wieczornej scenerii, przy sztucznym świetle, w obecności około 1000 kibiców. Zawodnikom skakanie dość mocno utrudniał silny wiatr powodujący problemy na rozbiegu.

W swym piątym występie w Międzyzdrojach zwyciężył Duńczyk Rasmus Jørgensen, który pokonał wysokość 5.50, przed Niemcem Carstenem Dillą 5.40. Przemysław Czerwiński (OSOT Szczecin) i Mateusz Jerzy (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) zaliczyli po 5.30.
Dla 20-letniego Mateusza był to pierwszy start od września ub.r. 6-krotny mistrz Polski, w różnych kategoriach wiekowych, o 10 cm poprawił rekord życiowy.
W tym sezonie już siedmiu naszych tyczkarzy pokonało wysokość 5.30 lub wyższą.

Tradycyjnie, obok rywalizacji tyczkarzy, rozegrany został konkurs pchnięcia kulą w wydaniu vipowskim, w którym udział wzięli m.in. mistrzowie olimpijscy Jacek Wszoła i Szymon Ziółkowski oraz biegacze Marian Woronin i Ryszard Ostrowski.