1 / 0

EYOF: brązowy medal Adrianny Czapli

Uzyskując czas 2:08.84 w biegu na 800 metrów Adrianna Czapla wywalczyła w Tbilisi brązowy medal 13. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy.

Urodzona w 1999 roku Polka poprawiła w stolicy Gruzji rekord życiowy. Zwyciężyła Norweżka Malin Edland (2:07.43).

Czwarty na tym samym dystansie był Szymon Zięba, który uzyskując czas 1:54.96 otarł się o brązowy medal (do miejsca na podium młodemu Polakowi zabrakło 0.04 sekundy). Złotym medalistą został Marino Bloudek – Chorwat pokonał dwa okrążenia stadionu w Tbilisi w 1:53.76.

Oszczepniczka Weronika Mieczkowska rzuciła 500 gramowym sprzętem 46.49 i zajęła ósme miejsce. Wygraną najlepszym wynikiem w historii festiwalu – 60.09 – okrasiła Włoszka Carolina Visca.

W skoku o tyczce Julia Oberda była dziewiąta z wynikiem 3.65. Jelizaweta Bondarenko zdobyła złoto skacząc 4.20 – to nowy rekord imprezy.

53.43 uzyskał w najlepszej próbie Szymon Sadowski i zajął w rzucie oszczepem dziesiątą lokatę. Ilia Tuzow z Rosji wygrał z rezultatem 69.67.

Wczoraj najlepiej z biało-czerwonych startujących w Tbilisi spisał się Dominik Smosarski, który na 200 metrów był czwarty z czasem 22.01 (do medalu zabrakło sprinterowi Gwardii Szczytno 0.08 sekundy). Ósme miejsce zajęli Antoni Walicki w biegu na 400 metrów (50.53) oraz Agnieszka Kulak w rzucie dyskiem (41.72).

Kolejna odsłona Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy odbędzie się w 2017 roku – zmagania w sportach letnich zorganizuje węgierskie miasto Győr, a w zimowych stolica Bośni i Hercegowiny Sarajewo.