1 / 0

Ursynów: Kozłowski mistrzem Polski na 5 km

W 9. Biegu Ursynowa po raz czwarty w historii rozegrano otwarte mistrzostwa Polski mężczyzn w biegu ulicznym na 5 km, złoty medal zdobył Artur Kozłowski w czasie 14:21.

Zawodnik MULKS MOS Sieradz o 5 sekund wyprzedził Emila Dobrowolskiego (LŁKS Prefbet Śniadowo). Bardzo zaciętą walkę o brązowy medal rozstrzygnął na swoją korzyść Artur Kern (MKS Unia Hrubieszów, trzeci brąz na 5 km) 14:29, nieznacznie szybszy od Mariusza Giżyńskiego (WKS Grunwald Poznań).

Dla 30-letniego Artura Kozłowskiego jest to już szósty złoty medal mistrzostw Polski w karierze, dwa zdobył na bieżni na 5000 m, w biegach ulicznych − dwa na dystansie 10 km oraz po jednym w półmaratonie i na 5 km. W Biegu Ursynowa w sobotę po raz piaty stanął na podium (zwyciężył w 2011 r.).

Najszybszą z kobiet w 9. Biegu Ursynowa po raz trzeci okazała się Dominika Nowakowska (LKB im. Braci Petk Lębork) 16:07, szybsza o 44 s od Ewy Chrościenko (LKS Omega Kleszczów) i o 54 s od Izabeli Trzaskalskiej (AZS UMCS Lublin).

Bieg ukończyło 1403 zawodników i 581 zawodniczek (29.3%).

4. mistrzostwa Polski kobiet w biegu ulicznym na 5 km zostaną rozegrane w dniu 30 sierpnia, w ramach 6. Biegu Siedleckiego Jacka.