1 / 0

Triumf Pawła Wiesiołka we Florencji

Paweł Wiesiołek zwyciężył w dwudziestej ósmej edycji mityngu wielobojowego Multistars (IAAF Combined Events Challenge), który odbył się we Florencji. Polak zgromadził 7863 punktów i poprawił swój rekord życiowy. Rezultat zawodnika Warszawianki jest najlepszym wynikiem uzyskanym przez polskiego wieloboistę od 2003 roku.

Sobotnią odsłoną zmagań 23-letni zawodnik Warszawianki rozpoczął od przebiegnięcia 110 metrów przez płotki w 14.98. W rzucie dyskiem Polak uzyskał wynik 46.22, słabszy zaledwie o 6 centymetrów od jego rekordu życiowego. Podopieczny Marka Rzepki szansę na „złamanie” granicy 8000 punktów stracił niestety po skoku o tyczce, w którym pokonał jedynie 4.45. W rzucie oszczepem nasz reprezentant osiągnął odległość 56.33 i przed ostatnią konkurencją był liderem z dorobkiem 7153 pkt. Do biegu na 1500 metrów Polak przystąpił z 176 punktami przewagi nad drugim Brytyjczykiem Liamem Ramsayem. Na metę ostatniej konkurencji zawodnik stołecznego klubu przybiegł jako siódmy z czasem 4:35.39 (rekord życiowy), a Ramsay wygrał. Mimo zwycięstwa zawodnika z Wysp Brytyjskich Polak utrzymał swoją przewagę i ostatecznie, z dorobkiem 7863 punktów, zwyciężył w mityngu Multistars.

Paweł Wiesiołek z nagrodą za wygranie mityngu wielobojowego we Florencji (foto: Marek Rzepka)

- Paweł wygrał ale jest duży niedosyt. Nie wyszła dziś tyczka i wczoraj skok wzwyż. Jednak jak na przetarcie to start bardzo dobry. Jest rekord życiowy mimo dwóch słabszych konkurencji. Pawłowi potrzeba równego startu i będzie 8000 punktów. – mówi serwisowi PZLA.pl trener Marek Rzepka.

Kolejny wielobojowy start Pawła Wiesiołka najprawdopodobniej 30 i 31 maja w prestiżowych zawodach Hypo-Meeting w austriackim Götzis.  6 i 7 czerwca na stadionie AWF w Krakowie podczas mistrzostw Polski zawodnik Warszawianki chciałby zdobyć trzeci w karierze złoty medal seniorskiego czempionatu naszego kraju.

Pełne wyniki: Florencja