1 / 0

MP w Iławie: pełne emocji biegi seniorów

Dominika Napieraj, Tomasz Osmulski i Arkadiusz Gardzielewski zdobyli dziś złote medale przełajowych mistrzostw Polski. W słonecznej Iławie, przy temperaturze oscylującej w granicach zera stopni, nie obyło się bez niespodzianek.

W biegu kobiet na 5 kilometrów przez większość dystansu na prowadzeniu była Dominika Napieraj (KS AZS AWF Wrocław) i to właśnie ona zwyciężyła z czasem 16:23. Wicemistrzynią Polski została Dominika Nowakowska – reprezentantka klubu Braci Petk z Lęborka uzyskała czas 16:29 i stoczyła na finiszowych metrach walkę z Matyldą Kowal. Nad brązową medalistką Nowakowska miała zaledwie sekundę przewagi. Jako czwarta linię mety przekroczyła Katarzyna Kowalska – zawodniczka z Włocławka początkowo przewodziła stawce jednak wraz z dystansem traciła pozycję, a na mecie osiągnęła rezultat 16:40.

Po zaciętej walce mistrzem Polski w biegu na 4 kilometry został zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego Tomasz Osmulski (11:39). Reprezentant miasta włókniarzy początkowo biegł na dziewiątym miejscu ale w miarę zbliżania się do mety poprawiał swoją pozycję. Niespodziewanie wicemistrzem Polski został Miłosz Borowski (11:43). Dla zawodnika Durasanu Płońsk to pierwszy w karierze medal seniorskich mistrzostw kraju. Z brązowym medalem wyjechał z Iławy Artur Olejarz – zawodnikowi MKLu Szczecin do obrony wywalczonego w ubiegłym roku w Krakowie srebra zabrakło zaledwie sekundy.

Uzyskując na mecie czas 30:15 mistrzem Polski w biegu przełajowym na dystansie 10 kilometrów został Arkadiusz Gardzielewski. Reprezentant wrocławskiego Śląska na mecie wyprzedził o 2 sekundy Adama Nowickiego (MKL Szczecin). Brązowy medal 87. Mistrzostw Polski Seniorów w Biegach Przełajowych zdobył dziś nad Jeziorakmiem Tomasz Szymkowiak z MKLu Toruń (30:29).

Pełne wyniki: Iława