1 / 0

Otrokovice: zwycięstwo Borowskiej w 4-boju

Podczas halowego mityngu w Otrokovicach Agnieszka Borowska zwyciężyła w nietypowym czwórboju, składającym się z biegów na 40 jardów (płaskim i przez płotki), skoku wzwyż i pchnięcia kulą.

Zawodniczka LKS Zantyr Sztum zgromadziła 3196 pkt wyprzedzając o osiem punktów 6-krotną mistrzynię Słowacji Lucię Mokrášową.
Podopieczna Adama Szpalerskiego już po raz drugi w tym sezonie poprawiła rekord życiowy w pchnięciu kulą osiągając odległość 12.34, w skoku wzwyż zaliczyła wysokość 1.82, 40 jardów przebiegła w czasie 5.34, a 40 jardów przez płotki – w 5.76.

W skoku wzwyż Maciej Lepiato (GZSN Start Gorzów Wlkp.) z wynikiem 2.14 uplasował się na trzeciej pozycji, zwyciężył James Harris (USA) 2.22.
W czwórboju mężczyzn triumfowali Uzbecy, Leonid Andriejew 3177 przed Maratem Hajdarowem 2813.
Czeski kulomiot Jan Marcell rozpoczął sezon halowy wynikiem 19.93.