1 / 0

MŚJ Eugene 2014: awans Konrada Bukowieckiego

W porannej sesji (wg. czasu lokalnego) trzeciego dnia 15. IAAF Mistrzostw Świata Juniorów awans do finału, który odbędzie się za kilka godzin, wywalczył kulomiot Konrad Bukowiecki.

W porannej sesji (czasu lokalnego) trzeciego dnia 15. IAAF Mistrzostw Świata Juniorów awans do finału, który odbędzie się za kilka godzin, wywalczył kulomiot Konrad Bukowiecki.

W pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki w drugiej próbie uzyskał wynik 19.30, o 5 centymetrów lepszy od ustalonego minimum kwalifikującego do finału. Ostatecznie kulomiot Gwardii Szczytno w eliminacjach został sklasyfikowany na szóstym miejscu (3. miejsce w grupie A). Niestety do finału nie udało się awansować drugiemu naszemu miotaczowi – Jan Parol był w eliminacjach trzynasty z wynikiem 18.62 (awans do finału Rumunowi Toaderowi dał wynik o 21 centymetrów lepszy). Zwycięzcą eliminacji został lider światowych tabel Egipcjanin Mustafa Amer Ahmed, który pchnął 19.84. Finał pchnięcia kulą chłopców w Eugene już dziś wieczorem (w piątek nad ranem czasu polskiego).

Los Jana Parola podzieliła dyskobolka Daria Zabawska, która w eliminacjach uzyskała wynik 45.13 (minimum wynosiło 52.00) i nie awansowała do finału.

Ewa Swoboda, piąta sprinterka biegu na 100 metrów, w swojej serii eliminacyjnej na 200 metrów zakończyła udział w rywalizacji tuż po wyjściu z bloków.

- Ewie nic nie jest, to był celowy zabieg. Miała tylko wyjść z bloków. –  uspokaja z Eugene szef szkolenia młodzieży w Polskim Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Kęcki.

Do półfinału sprintu na 200 metrów nie awansowała także Zofia Wróblewska, która z czasem 25.16 zajęła siódme miejsce w czwartej serii eliminacyjnej.

Mateusz Jerzy zajął czternastą lokatę w kwalifikacjach skoku o tyczce i niestety nie awansował do finału. Młody zawodnik bydgoskiego Zawiszy zaliczał w pierwszej próbie 4.70, w trzeciej 5.00 i w pierwszej 5.10. Później podopieczny Romana Dakiniewicza trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.20. W finałowym konkursie tyczkarzy wystartuje 13 zawodników. O odpadnięciu bydgoszczanina zdecydowały dwie zrzutki na 5.00 – gdyby młody tyczkarz zaliczył tą wysokość w pierwszej albo drugiej próbie zostałby finalistą mistrzostw świata juniorów.

Dziś w nocy czasu polskiego o medale powalczą Sofia Ennaoui w biegu na 3000 metrów, Maria Andrejczyk i Marcelina Witek w rzucie oszczepem oraz Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą.

Wyniki: Eugene