1 / 0

Szybka Patrycja Wyciszkiewicz w Huelvie

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów podczas 10. Mityngu Iberoamericano de Atletismo (European Athletics Classic Permit Meetings) w Huelvie, a czasem 52.14 wypełniła wskaźnik PZLA na mistrzostwa Europy w Zurychu.

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań) zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów podczas 10. Mityngu Iberoamericano de Atletismo (European Athletics Classic Permit Meetings) w Huelvie, a czasem 52.14 wypełniła wskaźnik PZLA na mistrzostwa Europy w Zurychu.

Urodzona w 1994 roku nasza dwukrotna złota medalistka mistrzostw Europy juniorów z ubiegłego sezonu z Rieti musiała dziś uznać jedynie wyższość o 6 lat starszej Hiszpanki Aauri Loreny Bokesy, która jedno okrążenie pokonała w 51.96. Czas Polki, 52.14, jest jej trzecim najlepszym w karierze. Debiutująca w tym sezonie w kategorii U23 podopieczna Edwarda Motyla wypełniła wskaźnik PZLA (wynoszący 52.35) na mistrzostwa Europy w Zurychu. Podczas sierpniowego czempionatu Wyciszkiewicz będzie także z pewnością bardzo mocnym punktem polskiej sztafety 4 x 400 metrów. Wcześniej, bo już w przyszły weekend, Wyciszkiewicz wystartuje w Brunszwiku podczas Superligi 5. Drużynowych Mistrzostw Europy.

W biegu na 5000 metrów piąte miejsce zajęła Karolina Jarzyńska (15:31.97), a ósma była Iwona Lewandowska (15:47.40). Po nieudanym starcie w sobotę podczas pucharu Europy na 10 000 metrów w Skopju Dominika Nowakowska w Huelvie nie ukończyła rywalizacji na dystansie o połowę krótszym. W tej konkurencji zwyciężyła z czasem 15:17.30 urodzona w 1992 roku Kenijka, drużynowa mistrzyni świata juniorek w biegu przełajowym z 2013 roku z Bydgoszczy, Janet Kisa.

Siódmy w rzucie dyskiem z rezultatem 60.75 był Przemysław Czajkowski. W konkursie zwyciężył niespodziewanie dobrze spisujący się w tej części sezonu Belg Philip Milanov (64.33).

Pełne wyniki: Huelva