1 / 0

MMP: Rutkowska i Kulka mistrzami Polski

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na dystansie 10 000m, które w niedzielę rozegrano na Stadionie Miejskim w Białogardzie, złote medale zdobyli Katarzyna Rutkowska (KS Podlasie Białystok) 36:24.16 i ubiegłoroczny zwycięzca Szymon Kulka (ULKS Lipinki) 29:46.74.

W biegu pań najbardziej aktywne były Rutkowska i druga na mecie Klaudia Pędziwiater (WKS Śląsk Wrocław) 36:33.94. Po brązowy medal sięgnęła Anna Wójcik (KKS Victoria Stalowa Wola) 36:35.27, która podobnie jak zwyciężczyni debiutuje w br. w kategorii młodzieżowej.

W biegu mężczyzn Szymon Kulka wyszedł na prowadzenie już na drugim kilometrze i powiększając przewagę wyprzedził o prawie 15 sekund Szymona Dorożyńskiego (AZS KU Politechniki Opolskiej Opole) 30:01.10. Zaciętą walkę o brąz stoczyli Paweł Szostak (AZS-AWF Katowice) 30:02.26 i Andrzej Rogiewicz (LKS Zantyr Sztum) 30:02.55. Bieg o mistrzostwo Polski ukończyło 27 z 31 startujących biegaczy.