1 / 0

Adrian Strzałkowski trzeci w Karlstad

Podczas mityngu Karlstad GP w Szwecji, zaliczanego do cykli European Athletics Classic Meeting oraz Folksam GP, Adrian Strzałkowski (MKL Aleksandrów Łódzki) zajął trzecie miejsce w konkursie skoku w dal.

Strzałkowski w piątej próbie uzyskał rezultat 7.63. Zwyciężył wicemistrz świata z Helsinek Ignisious Gaisah z Ghany skacząc w przedostatniej serii 7.78. Bliski pokonania zawodnika z Afryki był reprezentant gospodarzy Michel Tornéus, który w szóstym skoku uzyskał wynik zaledwie o centymetr gorszy od zwycięzcy.

Czwarte miejsce w rzucie młotem zajął Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań). Mistrz olimpijski z Sydney w trzeciej kolejce rzucił 74.52. Pierwsze miejsce w konkursie, zaliczanym do IAAF Hammer Throw Challenge, zajął Słoweniec Primož Kozmus (77.69). Trzy niemierzone próby miał Paweł Fajdek. W klasyfikacji cyklu liderem jest Węgier Krisztián Pars. Do zakończenia IAAF  Hammer Throw Challenge  jeszcze mistrzostwa świata w Moskwie oraz cztery mityngi. Finał 8 września w Rieti.

Słabiej niż w Toruniu zaprezentował się świeżo upieczony mistrz Polski w rzucie oszczepem. Hubert Chmielak (AZS-AWFiS Gdańsk) zajął piąte miejsce ze słabym rezultatem 68.80. Wygrał Estończyk Risto Mätas – 81.36.

Pełne wyniki: KARLSTAD