Menu
1 / 0
Aktualności /

Drużynowe mistrzostwa Europy - niższe ligi

Drużynowe mistrzostwa Europy - niższe ligi

Podczas gdy 12 najsilniejszych lekkoatletycznych reprezentacji naszego kontynentu walczyć będzie w Gateshead na trzech innych europejskich stadionach spotkają się pozostałe ekipy.

Podczas gdy 12 najsilniejszych lekkoatletycznych reprezentacji naszego kontynentu walczyć będzie w Gateshead na trzech innych europejskich stadionach spotkają się pozostałe ekipy.


Zawody I ligi odbędą się w Dublinie - mieście, które zapisało się na kartach lekkoatletycznej historii jako gospodarz pierwszego w historii naszej dyscypliny meczu międzypaństwowego (w 1876 miał tu miejsce pojedynek Irlandii z Anglią).  W stolicy Irlandii o awans do superligi z pewnością będą chciały pokusić się zespoły, które w 2011 spadły z najwyższej dywizji czyli Czechy, Portugalia i Szwecja. Debiutantami w I lidze będą ekipy Estonii i Bułgarii - warto zauważyć, że Bułgarzy jeszcze w 2010 roku startowali w III lidze. Faworytami zawodów w Dublinie powinna być ekipa Czech, w której składzie znajdują się m.in. medaliści mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich (Zuzana Hejnová, Pavel Maslák, Vítězslav Veselý) oraz mocni w tym sezonie młociarz Lukáš Melich i kulomiot Ladislav Prášil.

Dobrze znany lekkoatletycznym kibicom Stadion im. S. Dariusa i Girėnasa w Kownie będzie areną zmagać II ligi drużynowych mistrzostw Europy, w której tradycyjnie wystąpi tylko 8 zespołów. Na Litiwie dobrych rezultatów możemy spodziewać się w takich konkurencjach jak rzut dyskiem kobiet czy rzut młotem mężczyzn - w gronie reprezentantów krajów, które w 2011 spadły z I ligi (Chorwacja i Słowenia) znajdują się bowiem medaliści olimpijscy Sandra Perković oraz Primož Kozmus.

Bańska Bystrzyca będzie gospodarzem III ligi. Faworytami do awansu powinny być zespoły gospodarzy oraz Łotwy czyli ekipy, które w 2011 startowały w II lidze. W gronie zespołów, które mogą włączyć się o czołowie miejsca powinny także znaleźć się zespoły Mołdawii, Islandii oraz Bośni i Hercegowiny. Warto dodać, że tradycyjnie w III lidze wystartuje także wspólna reprezentacja małych krajów Europy.

Wyniki z zawodów będzie można śledzić w internecie: DUBLIN / KOWNO / BAŃSKA BYSTRZYCA

mj

Powrót do listy

Więcej