1 / 0

83.75 Grzeszczuka – zwycięstwo w Halle

W 39. mityngu Erdgas Werfertage w Halle Łukasz Grzeszczuk zwyciężył w konkursie rzutu oszczepem osiągając odległość 83.75, o 25cm lepiej od wskaźnika PZLA na 14. mistrzostwa świata w Moskwie (10-18 sierpnia).

23-letni zawodnik Skry pokonał Szweda Kima Amba (81.65) i Niemców Thomasa Röhlera (81.28) oraz Matthias de Zordo (79.80), aktualnego mistrza świata. Na piątej pozycji uplasował się Marcin Krukowski z wynikiem 79.31, a na 10. – Paweł Roziński (76.19). Najlepszy wśród juniorów był Kacper Oleszczuk, który uzyskał 72.23.

Łukasz Grzeszczuk startował w Halle po raz czwarty, w latach 2010-2011 wygrał konkursy w kategorii młodzieżowej. Jego tegoroczny rekord życiowy wynosi 83.98, został uzyskany już trzeciego maja w Białymstoku, przed okresem wyznaczonym przez PZLA na zdobywanie wskaźników na moskiewskie MŚ.

W rzucie dyskiem Robert Urbanek stoczył zaciętą walkę z trójką Niemców plasując się na drugiej pozycji z rezultatem 63.22, za Christophem Hartingiem (młodszym bratem słynnego Roberta), któremu do 65 metrów zabrakło centymetra.

Szymon Ziółkowski, po dwóch startach w Ameryce, zajął czwarte miejsce w rzucie młotem osiągając 76.26, wygrał Tadżyk Dilszod Nazarow 80.71 (rekord życiowy i najlepszy wynik na świecie w br.).