1 / 0

Środki na rehabilitację Malwiny przekazane!

Członkowie Zarządu i Główny Księgowy PZLA zasilili konto Fundacji Kamili Skolimowskiej. Środki finansowe zostaną przekazane na dalszą rehabilitację Malwiny Sobierajskiej.

Malwina Sobierajska, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych uległa 2 marca wypadkowi – podczas treningu z młodymi zawodnikami Podlasia Białystok została uderzona 7 kilogramowym młotem w plecy. Skutkiem wypadku były ciężkie uszkodzenia łopatki, stawu barkowego oraz płuc. Dziś Malwina – mama trzyletniego Filipa – czuje się coraz lepiej, rehabilitacja przynosi rezultaty.

Malwina Sobierajska (foto: Marek Biczyk)

Malwina Sobierajska w 2004 roku zajęła siódme miejsce na mistrzostwach świata juniorów, a trzy lata później w Debreczynie uplasowała się na szóstej lokacie podczas mistrzostw Europy młodzieżowców. Jej rekord życiowy wynosi 67.38 i został ustanowiony 17 maja 2008 roku w Białymstoku (jest to 7. rezultat all-time w historii polskiej lekkoatletyki).