1 / 0

Polacy mistrzami świata wojskowych

Błażej Brzeziński (WKS Śląsk Wrocław) zdobył brązowy medal 55. Mistrzostw Świata Wojskowych w Biegach Przełajowych. Zespół w składzie Brzeziński, Gardzielewski, Demczyszak, Pokrop sięgnął także po złoto w klasyfikacji drużynowej na krótszym dystansie.

W 55. Mistrzostwach Świata Wojskowych w Biegach Przełajowych rozegranych w sobotę w serbskim mieście Apatin Polacy stoczyli pasjonującą walkę z zawodnikami z Algierii, obie drużyny uzyskały po 16 punktów, ale ostatecznie zwycięstwo przypadło naszym biegaczom. Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy z Bahrajnu (23 pkt), sklasyfikowano 18 zespołów.

Polacy biegli w składzie: Błażej Brzeziński, Arkadiusz Gardzielewski, Mateusz Demczyszak (wszyscy WKS Śląsk Wrocław) i Hubert Prokop (WKS Grunwald Poznań).

Indywidualnie na dystansie 4.8 km triumfował mistrz Azji Alemu Bekele z Bahrajnu przed Rabahem Aboudem z Algierii i Błażejem Brzezińskim.

Błażej Brzeziński i Arkadiusz Gardzielewski za tydzień wystąpią w bydgoskich mistrzostwach świata.

Pozostałe biegi zostały zdominowane przez zawodników z Bahrajnu, którzy zajęli trzy czołowe lokaty na dystansie 11.5 km i dwie - w rywalizacji pań oraz triumfowali w obu klasyfikacjach drużynowych.

W biegu na 11.5 km najlepiej z Polaków spisał się Michał Kaczmarek (WKS Grunwald Poznań), który zajął 21 miejsce, Wśród kobiet najwyżej, na ósmej pozycji, uplasowała się Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław).