1 / 0

Triumf Świerca „Incredible Polaco”

Marcin Świerc zwyciężył w rozgrywanym na Wyspach Kanaryjskich maratonie górskim Transgrancanaria z sumą przewyższeń 4000 m.

Organizatorzy tak byli zaskoczeni jego czasem 2:58:54, że początkowo został wzięty za jednego z uczestników krótszego biegu na dystansie 24 km, a gdy okazało sie, ze jest zwycięzcą, poproszono go o powtórne wbiegnięcie na metę, aby jak przystało na zwycięzcę przerwał taśmę i umożliwił wykonanie pamiątkowych zdjęć. Uzyskał miano "Incredible Polaco".
Nasz zawodnik wygrał z przewagą ponad 17 minut.

Marcin Świerc to aktualny, ubiegłoroczny mistrz Polski w długodystansowym biegu górskim oraz polska nadzieja na dobry wynik w tegorocznych mistrzostwach świata w tej konkurencji, które odbędą się 3 sierpnia w Szklarskiej Porębie.

Strona imprezy:  Transgrancanaria

Youtube -  Marcin na filmie (od 2 min 45 s).