1 / 0

7. Zimowy Puchar Europy w Jałcie - II dzień

Mistrzyni Europy juniorek z Tampere, Katarzyna Kita (Agros Zamość), zajęła 22 lokatę, rzucając młotem na odległość 59.50. W kuli 21-letni Jakub Giża zdobył 6 lokatę (19.06) tuż przed Dominikiem Zielińskim (18.82). Joanna Wiśniewska w dysku osiągnęła 57.19

Joanna Wiśniewska w rzucie dyskiem osiągnęła 57.19, co dało jej 8 lokatę. Żaneta Glanc uzyskała 52.87 plasując się na 12 pozycji.
Niemka Franka Dietzsch była bezkonkurencyjna, rzucając na odległość 66.14.

21-letni Jakub Giża (LKS Mielec) ustabilizował się na poziomie 19 metrów. Wszystkie 5 tegorocznych konkursów kończył z wynikami powyżej tej granicy, chociaż po raz pierwszy przekroczył ją w tym sezonie. W Jałcie uzyskał 19.06 przegrywając o 4 cm ze słynnym Hiszpanem Manuelem Martinezem.
26-letni Dominik Zieliński (Lechia Gdańsk) uzyskał 18.82 zajmując 7 miejsce wśród 17 startujących.
Wygrał Ukrainiec Jurij Biłonoh, któremu zabrakło 5 cm do 20 metrów.

Mistrzyni Europy juniorek z Tampere, Katarzyna Kita (Agros Zamość), zajęła 22 lokatę, rzucając młotem na odległość 59.50. Zaliczyła tylko pierwszy z sześciu rzutów.
Zwyciężyła Francuzka Manuela Montebrun (72.65) wyprzedzając o 60 cm Rosjankę Tatianę Łysenko, rekordzistkę świata i mistrzynię Europy, oraz Włoszkę Ester Balassini (68.70).

W klasyfikacji drużynowej Pucharu Rosjanie wygrali w trzech klasyfikacjach: seniorów oraz obu młodzieżowych. W punktacji kobiet triumfowały Niemki. Polacy startowali tylko indywidualnie.