Menu
1 / 0
Aktualności /

Zmarł Bogdan Sadłowski

Zmarł Bogdan Sadłowski

W dniu 10.12.2012 r. zmarł nagle w Warszawie Bogdan Sadłowski. Miał 73 lata.


W dniu 10.12.2012 r. zmarł nagle w Warszawie Bogdan Sadłowski. Miał 73 lata.


Bogdan Sadłowski był wybitnym sędzią lekkoatletycznym. Przez blisko 42 lata pracował  na stadionach lekkoatletycznych sędziując głównie konkurencje skoków i biegów. Przez wiele lat pełnił funkcję sędziego głównego "Czwartków Lekkoatletycznych". Bardzo często można Go było również zobaczyć podczas sędziowania biegów ulicznych i przełajowych.

Udzielał się także jako nauczyciel szkolący rzesze nowych sędziów podczas kursów sędziowskich przekazując zwięźle i profesjonalnie swoją wiedzę.

Podczas pełnienia swoich obowiązków zawsze reagował żywiołowo na bieżące wydarzenia na stadionie i wykazywał pełne zaangażowanie.  Był pasjonatem sportu, orientował się na bieżąco w różnych wydarzeniach sportowych i często przekazywał najnowsze informacje innym, nawet na zawodach. Uwielbiał podróże i gdy tylko miał trochę wolnego czasu wybierał się na dalekie wyprawy.

Za wkład w rozwój lekkoatletyki, działalność sędziowską oraz zaangażowanie w organizację zawodów uhonorowany został wieloma odznaczeniami sportowymi.

W imieniu środowiska sędziowskiego najbliższej rodzinie składamy wyrazy głębokiego żalu i szczerego współczucia. Środowisko sędziowskie poniosło niepowetowaną stratę.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 9:50 w dniu 17.12.2012 (poniedziałek), mszą świętą w kościele murowanym przy cmentarzu Bródnowskim.

 

 

 

 

 

Powrót do listy

Więcej