1 / 0

XVI Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów

W 16. Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów rozegranych w Grudziądzu w skoku w dal zwyciężyła Marianna Biskup ustanawiając wynikiem 5.36 rekord Europy weteranek w kategorii wiekowej 45-49.

Dotychczasowy rekord ustanowiony 18 marca 2000 roku przez Niemkę Inge Dech, Marianna Biskup - elbląska nauczycielka - poprawiła o 9 cm.
Za swoje osiągnięcie została uhonorowana pucharem wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla najlepszej zawodniczki XVI HMP.
Za 3 tygodnie kolejne starty Marianny Biskup na VI Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów w Helsinkach.

Konkurs mężczyzn w pchnięciu kulą (o wadze 7.26) w tej samej kategorii wygrał Piotr Perżyło rezultatem 16.17.

Prezes weteranów, Wacław Krankowski, dwukrotnie sięgnął po złoto (w kat. 55-59) w pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem.

Najstarszym uczestnikami Mistrzostw byli Kazimierz Spychała (86 lat) i Marian Parusiński (84 lata).

W zawodach wystartowało 158 lekkoatletów.