1 / 0

Lewandowska pierwszą mistrzynią Polski

W Bielsku-Białej rozegrano 20. Bieg Fiata będący pierwszą edycją mistrzostw Polski w biegu ulicznym kobiet na dystansie 10 km, złotą medalistką została Iwona Lewandowska.

Zawodniczka LKS Vectra-DGS Włocławek wygrała w czasie 33:34, wyprzedzając Karolinę Jarzyńską o 12 sekund i Dominikę Nowakowską o 1:03.

Wśród mężczyzn zwyciężył Kenijczyk Allan Masai Ndiwa z wynikiem 29:51, przed Jakubem Burghardtem (31:20) i Rafałem Snochowskim (32:48)

Bieg ukończyło 1014 zawodników.

Dla Iwony Lewandowskiej jest to drugi złoty medal mistrzostw Polski, przed rokiem triumfowała na bieżni w Lidzbarku Warmińskim na dystansie 10000 metrów w niemal identycznym czasie 33:34.49.