1 / 0

Starty naszych rywali (2)

Pod tytułem będą podawane informacje dotyczące zawodników czołówki światowej w tych konkurencjach, w których najprawdopodobniej będziemy mieć największe szanse medalowe w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

3 starty Isinbajewej
Wołgograd. Jelena Isinbajewa planuje trzy występy przed londyńskimi igrzyskami. Rekordzistka świata została zwolniona ze startu w mistrzostwach kraju, nie pojawi się również na Mistrzostwach Europy w Helsinkach. Sprawdzi swoją formę dopiero w lipcu, podczas trzech mityngów.

Suhr 4.75
Des Moines. Podczas zawodów w supermarkecie Jenn Suhr, w swym pierwszym starcie od zdobycia w lutym tytułu halowej mistrzyni USA, pokonała wysokość 4.75 (w pierwszej próbie) i trzykrotnie bez powodzenia atakowała 4.90 (własny halowy rekord kraju). Lacy Jonson i Kylie Hutson zaliczyły po 4.50.
Jenn ustępuje tylko o 1 cm Australijce Alanie Boyd, która wynikiem 4.76 w lutym w Perth ustanowiła rekord kontynentu.
Brad Walker zwyciężył w konkursie mężczyzn z wynikiem 5.72 (próbował 5.83). Po 5.50 pokonali: Derek Miles, Jordan Scott i Mark Hollis. Wyżej od Walkera w br. (poza halą) skakał tylko Niemiec Björn Otto – 5.82.

Hadadi 66.60
Shiraz. Dyskobol Ehsan Hadadi, irański medalista MŚ w Daegu, zdobył tytuł mistrza kraju rzucając na odległość 66.60, Mahmoud Samimi osiągnął 64.64.
Irańczyk plasuje się na trzeciej pozycji w tegorocznych tabelach, wczoraj w mityngu w La Jolla (Kalifornia) Holender Erik Cadee uzyskał 66.80 wyprzedzając Lawrence’a Okoye GBR 66.25 i Roberta Fazekasa HUN 65.14. Okoye, młodzieżowy mistrz Europy ’11, jest drugi w tabelach, przed tygodniem w Walnut osiągnął 66.67.