1 / 0

RIO: złoto Bochenka i brąz Kubaszewskiego

Podczas V Światowych Igrzysk Wojskowych CISM w Rio de Janeiro finał biegu na 110m pł zakończył się zdobyciem dwóch medali przez zawodników SL WKS Zawisza Bydgoszcz. Dominik Bochenek sięgnął po złoto, a Mariusz Kubaszewski po brąz.

W finale Dominik Bochenek, najszybszy w eliminacjach, zwyciężył w czasie 13.74 (0.0), wyprzedzając Chińczyka Ji Wei (13.81), ósmego w ostatnich mistrzostwach świata i Mariusza Kubaszewskiego (13.87).

W biegu na 100m Daria Korczyńska była czwarta (11.60/0.0), a Marika Popowicz – siódma (11.78). Złoto i brąz przypadło Ukrainkom, Marii Riemień (11.34) i Olesji Powh (11.49), a srebro Brazylijce Anie Silvie (11.37).

400-metrowcy rano rozegrali półfinały,a wieczorem – finał, w którym Kacper Kozłowski był czwarty (46.02), a Piotr Klimczak – 7 (47.16). Wygrał Ahangari Hashemi z Iranu (45.81), przed Kenijczykiem Markiem Mutai (45.91) i Arismendim Peguero z Dominkany (45.95).

W trójskoku Adrian Świderski uplasował się na 7. pozycji (16.02), tuż za Brazylijczykiem Jadelem Gregorio (16.04), a zwyciężył jego rodak Jefferson Sabino (16.89).

Na dystansie 1500m Bartosz Nowicki (3:50.64) awansował do półfinału, a Hubert Pokrop (8:34.44) wystaąpi w finale biegu przeszkodowego.

Pełne wyniki na stronie igrzysk:      RIO-21.