1 / 0

Małachowski piąty w Dausze

Piotr Małachowski zajął piąte miejsce w pierwszym tegorocznym mityngu Diamentowej Ligi w stolicy Kataru, Dausze.

Małachowski w pierwszej próbie uzyskał rezultat 63.59 m. W trzech kolejnych nie zdołał poprawić tego wyniku (63.28, X, 62.50). Zwyciężył mistrz olimpijski, Gerd Kanter (67.49).

Piąty wśród tyczkarzy był Mateusz Didenkow. 24-letni zawodnik SKLA Sopot pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.40. Najwyżej, 5.81, skoczył Niemiec Malte Mohr. Dopiero czwarty był Francuz Renaud Lavillenie (5.50).

Najlepiej w konkursie kulomiotów spisał się Kanadyjczyk Dylan Armstrong (21.38). Tomasz Majewski zajął szóste miejsce. Jego seria: 20.06, 19.96, 20.28, 20.68.

W biegu na 800 metrów wystartował Marcin Lewandowski i zajął szósta lokatę. Jego wynik – 1:46.42. Jedno miejsce niżej bieg na 1500 metrów ukończyła Renata Pliś (4:09.51), natomiast startujący w konkursie skoku wzwyż Wojciech Theiner był diesiąty (2.20).

Kolejny mityng Diamentowej Ligi odbędzie się 15 maja w Szanghaju.