1 / 0

MŚJ w Moncton – V dzień, sesja wieczorna

W piątek wieczorem w Moncton Jarosław Rutkowski (WLKS Siedlce – Iganie Nowe) uplasował się na 7 pozycji w konkursie skoku wzwyż, Mateusz Biegajło (MKS Żak Biała Podlaska) przybiegł na 8 miejscu w finałowym biegu na 200m.

Jarosław Rutkowski bez strąceń zaliczył wysokość 2.17 i podzielił 7 miejsce z Argentyńczykiem Carlosem Layoy’em i Szwedem Erikiem Sundlöfem. Duże wrażenie pozostawił występ Mutaza Essy Barshima z Kataru, który zwyciężył pokonując 2.30. Srebro zdobył Ametrykanin David Smith 2.26. Katarczyk od 9 miesiecy trenując ze Stanisławem Szczyrbą poprawił rekord życiowy o 17 cm (2.14 -> 2.31), w br. wygrał 12 z 14 konkursów (m.in. był trzeci w Memoriale Janusza Kusocińskiego).

W finale 200m Mateusz Biegajło, dobrze rozpoczął bieg ale startując na niewygodnym pierwszym torze wyszedł na prostą na ósmej pozycji, której nie poprawił, zwalniając nieco przed metą (21.47/+0.5). Wygrał Japończyk Shota Iizuka, lider tabel światowych, z rezultatem 20.67, przed Białorusinem Aleksandrem Linnikiem, brązowym medalistą ME juniorów ’09 na 110m pł,  20.89.

Znacznie lepszy drugi dzień pozwolił przesunąć się Agnieszce Borowskiej z 21. na 15. pozycję w ostatecznej klasyfikacji siedmioboistek. Uzyskała 5078 punktów – wyniki wszystkich wieloboistek były niższe od spodziewanych ze względu na deszczową ulewę w czwartek w Moncton. Zawodniczka Zantyra Sztum dobrze radziła sobie w rzucie oszczepem (37.34) poprawiając o prawie 3 metry rekord życiowy. Złoto zdobyła 18-letnia Holenderka Dafne Schippers 5967 pkt., która wygrała płotki (13.87), 200m (23.41) i w dal (6.35).
Wyniki Agnieszki (mierzącej 186cm):
14.74/+0.7-1.66-10.04-26.92/+3.1-5.86/+2.1-37.34-2:27.64.

Obie nasze sztafety 4x100m nie zdołały zapewnić sobie miejsc w finale, zajmując 10. lokaty, zabrakło po kilkanaście setnych.