1 / 0

Chabowski piąty w Pucharze Europy

Bardzo dobrze spisali się Polacy w 14. Pucharze Europy na 10000m rozegranym w sobotę w Marsylii. Marcin Chabowski zajął 5 miejsce z czasem 28:31.12, Karolina Jarzyńska była ósma z rekordem życiowym 32:44.40. Arkadiusz Gardzielewski wygrał serię B.

Arkadiusz Gardzielewski wygrał serię B ustanawiając rekord życiowy wynikiem 28:44.19. Przez pół dystansu biegł samotnie wyprzedzając drugiego na mecie, Portugalczyka Licinio Pimentela o ponad 13 sekund.
W łącznej klasyfikacji obu biegów uplasował się na 10 pozycji (wystartowało 48 zawodników).

Zdecydowane zwycięstwo w serii A odniósł Brytyjczyk Mo Farah 27:28.86, który o ponad 43 sekundy wyprzedził Francuza Abdellata Meftaha 28:12.83.
Marcin Chabowski uzyskał drugi wynik w karierze, po raz pierwszy startując na dystansie 10000m w obsadzie zagranicznej. Za nim na mecie zameldował się Niemiec Jan Fitschen, aktualny mistrz Europy na 10000m oraz Aleksiej Reunkow, najszybszy z Rosjan.

Najlepszą w biegu pań okazała się Portugalka Inès Monteiro uzyskując 31:13.58, o ponad 10 sekund wyprzedziła Niemkę Sabrinę Mockenhaupt (31:23.86).
Karolina Jarzyńska poprawiła rekord życiowy aż o ponad 40 sekund (32:44.40 - 4. wynik w historii, za Dorotą Grucą, Wandą Panfil i Wiolettą Frankiewicz). Za nią uplasowały się dobrze znane zawodniczki Niemka Irina Mikitenko i Brytyjka Hayley Yelling.