1 / 0

Jarzyńska druga w Szwajcarii

Karolina Jarzyńska zajęła drugie miejsce w 27. Basel City Run rozegranym na dystansie 7.8 km. Zawodniczka klubu Piętka Katowice uległa o 12 sekund Kenijce Jane Muia, wyprzedzając o 4 sekundy Sabine Fischer, najszybszą ze Szwajcarek.

Bieg pań od początku prowadziła para kenijsko-polska. Na szóstym kilometrze Muia oderwała się od rywalki uzyskując na mecie przewagę 12 sekund.
Niespełna 22-letnia Jane Muia największe sukcesy dotychczas odnosiła w półmaratonie (RŻ 1:10:26) wygrywając m.in. przed dwoma laty w silnie obsadzonym biegu w Bristolu.

Mężczyźni rywalizowali na dystansie 10 km, wygrał kenijski junior John Mwangangi (28:36), przed dwoma biegaczami z Erytrei, Tadesse Abrahamem (28:45) i Simonem Tesfay (28:56).

Wyniki biegu 27. Basel City Run (7.8 km)
1. Jane Muia (KEN) 25:24
2. Karolina Jarzyńska 25:36
3. Sabine Fischer 25:40