1 / 0

ME juniorów: brąz Kiełbasińskiej i Grzeszczuka

Sprinterka Anna Kiełbasińska i oszczepnik Łukasz Grzeczuk zdobyli brązowe medale Mistrzostw Europy juniorów, które odbywają się w Nowym Sadzie. O włos od podium była tyczkarka Olga Frąckowiak.

Kiełbasińska, która w biegu na 100 metrów dotarła do półfinału, na dwukrotnie dłuższym dystansie spisała się znacznie lepiej. Musiała uznać wyższość tylko Rumunki Andrei Ograzeanu i Rosjanki Aleny Tamkowej. Polka wbiegła na metę z czasem 23.75. W konkursie oszczepników znakomicie spisał się Grzeszczuk. Ustanowił rekord życiowy. Wynik 73.55 dał mu brąz. Do srebra zabrakło jedynie 12 centymetrów.

Anna Kiełbasińska

Tuż za podium znalazłą się tyczkarka Olga Frąckowiak. Skoczyła co prawda tyle samo, co trzecia - Dunka Caroline Holm (4.10), ale zrobiła to w trzeciej próbie (rywalka w pierwszej). Agnieszka Kolasa była 9 (3.90).

W finałowym konkursie kulomiotów mieliśmy trzech reprezentantów. Najlepiej wypadł Michał Rosiński (8. z wynikiem 18.58). Wojciech Janusz był 11 (17.86), a Konrad Partyka 12 (17.15). W biegu na dystansie 1500 m Szymon Szura zameldował się na mecie jako ósmy (3:55.54)

W rywalizacji chodziarzy na dystansie 10 000 m Wojciech Halman zajął 7. lokatę (Adrian Błocki został zdyskwalifikowany).