1 / 0

Festiwal Młodzieży w Tampere: 7. miejsce Wiszniewskiego

Rafał Wiszniewski zajął siódme miejsce w biegu finałowym na dystansie 110 m ppł podczas X Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tampere. Przy przeciwnym wietrze (-0,4 m/s) Polak uzyskał rezultat 14.10 sek.

W innym finale – skoku wzwyż – startował Przemysław Luty. Polak w pierwszej próbie zaliczył wysokość 2.00 m, ale trzykrotnie strącił poprzeczkę na 2.04. Dało mu to 11. pozycję.

Adam Pawłowski (Olimpia Poznań) nie stanął na starcie biegu półfinałowego na dystansie 200 m. W kwalifikacjach skoku w dal odpadła Weronika Gaudyn. Rywalizację zakończyła z rezultatem 5.38 (22. lokata).