1 / 0

Uniwersjada: Kozłowski na czwartym miejscu

Kacper Kozłowski zajął czwarte miejsce w biegu finałowym na 400 m podczas 25. Letniej Uniwersjady. Polak przegrał brąz o 5 setnych sekundy. W Belgradzie dobrze radzą sobie nasi sprinterzy.

46.27 sek. - taki wynik osiągnął w finale Kacper Kozłowski. Najszybszy był Japończyk Yuzo Kanemaru, który jako jedyny z całej stawki złamał barierę 46 sekund (45.68). Trzeci na metę wbiegł Kanadyjczyk Daniel Harper, któremu zmierzono czas 46.22. Tuż za nim bieg ukończył Kozłowski.

Kacper Kozłowski (fot. rb)

W chodzie na dystansie 20 kilometrów wystartowali dwa reprezentanci Polski. Rafał Augustyn uplasował się na ósmej, a Jakub Jelonek na szesnastej pozycji.

W pierwszej rundzie biegu na 200 metrów Marta Jeschke zajęła trzecie miejsce w swojej serii z czasem 23.85, awansując do półfinału. Mimo piątej lokaty w swojej serii awansowała też Iwona Brzezińska (dzięki czasowi 24.51). Wśród panów wystartowali Robert Kubaczyk i Kamil Masztak. Obaj zajęli w soich seriach drugie miejsca (czas odpowiednio: 21.26 i 21.66) i awansowali do ćwierćfinału. Tam Polacy znów zaprezentowali się bardzo dobrze. Kubaczyk był drugi (21.10), a Masztak trzeci w swojej serii (21.09). Obu zobaczymy więc w piątkowych półfinałach.