1 / 0

Mistrzostwa Świata Wojskowych w Maratonie - srebro i brąz Polaków

Michał Kaczmarek zdobył brązowy medal indywidualnie oraz srebrny w drużynie z Arkadiuszem Sową i Janem Zakrzewskim (wszyscy Grunwald Poznań) podczas 42. Mistrzostw Świata Wojskowych w Maratonie rozegranych w Belgradzie.

Tytuły zdobyli Mustapha Ahmed z Kataru 2:16:22 i Litwinka Rasa Drazdauskaite 2:34:59.
Michał Kaczmarek uzyskał czas 2:19:11, Arkadiusz Sowa zajął 5 miejsce z wynikiem 2:21:53, a Jan Zakrzewski był 6 z rezultatem 2:22:34.

Nieoficjalnie drużynowo zwyciężyli zawodnicy z Kataru z łącznym czasem 6:59:43, przed Polską 7:03:38 i Algierią 7:20:32.

W belgradzkim maratonie trzy pierwsze miejsca zajęli Kenijczycy, zwycięzcą został Victor Kigen, debiutujący tym dystansie, 2:13:28.

Warto przypomnieć, że przed rokiem w MŚW w Carpi Polacy triumfowali, zarówno indywidualnie – Adam Draczyński jak i drużynowo (Adam Draczyński, Michał Kaczmarek i Jan Zakrzewski).