1 / 0

Silna „kamanda” na Turyn

Po zakończeniu halowych mistrzostw Rosji ustalono skład reprezentacji na mistrzostwa Europy w Turynie. Warto się z nim zapoznać, pamiętając jaką siłę na Starym Kontynencie prezentują zwłaszcza lekkoatletki rosyjskie (w HME'07 zdobyły 12 medali).

W ekipie znaleźli się m.in. liderzy tabel europejskich: Borzakowski, Borysow i Uchow oraz Geflich, Kriwoszapka, Alminowa, Kuczerenko, Taranowa-Potapowa i Bogdanowa.
W sezonie halowym nie pojawili się m.in. Lebiediewa, Silnow, Fieofanowa, Sliesarenko i Czyczerowa, a startu w Turynie nie planowali: Isinbajewa, Rybakow i Łukianienko.
Podczas ostatnich halowych mistrzostw Europy (Birmingham '07) Rosjanie zdobyli tylko 2 złote medale. Obecnie zajmują 9 pierwszych miejsc w tabelach w konkurencjach indywidualnych i z pewnością liczą na medale sztafet.

Ważna informacja dla Sylwii Ejdys i Lidii Chojeckiej: Anna Alminowa zgłoszona do dwóch dystansów, 1500m  i 3000m.

Podane wyniki dotyczą sezonu 2009, a w nawiasach podano lokaty zawodników mieszczących się w pierwszej piątce tabel europejskich.